Съедобка, силіконові приманки з атрактантів – особлива категорія спінінгових, мікро-джигових і джигових приманок. Так що, на вибір кольору съедобки варто звернути увагу. Колір съедобки має значення, що б хто не говорив. Можливо, це значення мінімально, порівняно з іншими типами приманок, але, воно має місце. Який колір їстівної гуми самий уловистий, або, вірніше, які кольори найбільш успішно себе показали – про це і піде мова.
Коли мені кажуть, що колір їстівного силікону – справа 10-е, не суттєве, згадую кілька епізодів зі своєї рибальської практики. Ось, один з найяскравіших прикладів. Стою на озері, микроджигом намагаюся ловити окуня. У мене твістер в кольорі машинне масло. За годину – 3 окунька. В 15 метрах стоїть знайомий спінінгіст, плюс-мінус, та ж снасть, та ж зона облова, на фіолетовий твістер того ж розміру і фірми – 30 окунів за годину. Варто було мені взяти у нього твистерок – як і я став наздоганяти. А через 2 дні, моє машинне масло обскакало його фіолет, теж, з солідним відривом. Висновків два! 1. Колір съедобки має значення. 2. Смаки риби змінюються день у день, з години на годину.
Їстівний силікон представлений у дуже багатому видовому складі. Тут не все так просто, як з вибором кольору звичайних силіконових приманок, традиційних твистеров і виброхвостов. Впевнений, що колір їстівної гуми не має наскрізних переваг. Конкретні кольори треба погоджувати з типом принади і з умовами лову. Тільки так.
Далі, пішла суб’єктивна частина. Як я вибираю кольору съедобки в свій арсенал. Просто мої погляди, з мінімумом логічної аргументації.
Розгляну колір їстівного силікону за такими класами:
— Твістери;
— Віброхвости;
— Черв’яки, слаги;
— Слаги;
— Каракатиці;
— Рачки.
Твістери – одна з найпопулярніших форм їстівного силікону. По цій категорії приманок, я використовую, мабуть, самий широкий спектр колірних рішень.
Світло-коричневий колір показав хороші результати і окуні, і по щуці, особливо в прозорій воді.
Колір машинне масло – темно-коричневий колір із зеленуватим відливом. Легендарний колір, за загальним відкликанням рибалок – один з двох найкращих квітів съедобки, силікону.
Фіолетовий колір (LOX – по палітрі Reins) – разом з кольором машинне масло, складає пару найуспішніших квітів у рейтингах мікро-джигеров.
Твістери кольору машинне масло і LOX – імітують якусь підводну рідина, планктон. Коли ми дістаємо з донною тіни якихось козявок, жучків, рачків, то вони темного кольору з відливами, фіолетовими, зеленуватими та іншими відтінками. Так що, це дуже вдалі кольору.
Чорний колір – також імітація якогось донного планктону.
Червоний колір – імітація мотиля, черв’яка.
Білий твістер – імітація якоїсь личинки, опариша, короїда.
Жовтий, кислотний – з одного боку це яскравий колір-провокатор, з іншого, також імітація личинки.
У плані съедобки виброхвостов, використовую їх не так часто. В основному темні колір (машинне масло, темний-фіолетовий), а також яскравий-кислотний.
За імітацій черв’яків, п’явок, приблизно той же розклад. Темні кольори, що нагадують реальні кормові об’єкти риби.
Слаги використовую двох колірних концепцій. Натуральні кольори: прозорі, сріблясті; і темні: коричневі, темно-зелені, темно-фіолетові. Перші виступають імітацією рибки, малька, другі – п’явок.
Також, в таких комбінованих приманках каракатицах (тіло хробака, хвіст — твістера) – використовую переважно темні кольори, імітації п’явки.
Рачки, імітації раку – дуже популярна съедобка. Тут підхід до вибору кольору такої. Переважають темні кольори. У разі, якщо ловля йде навесні, за досить каламутній воді, розумно пробувати яскраві кислотні кольори.
Ми звикли бачити раків темними, темно-зеленими. По-цьому, кольори вказані на фото (темно-коричневий, машинне масло, брудно-зелений) – добре імітують раку.
Однак, колір, який я позначив, як “натурал” – все ж ближче до маленьких рачкам. У молодих рачків хітиновий панцир тільки формується, він ще не жорсткий і зовсім не темний. І саме такі рачки – найпопулярніший корм окуня і деяких інших хижаків. Так що, і такий, мутний, світло-коричневий колір з блискітками – вельми уловист.